britská modrá whiskas

Čím tlustší tím krásnější?

Po nějaké době přibyl do naší zvířecí smečky další člen, asi jich máme pořád málo 🙂

kocour britská modrá whiskas

Jak jsme ho viděli, bylo hned vybráno a jasno, že tenhle Rimmer bude bydlet právě u nás. Rimmer Ramesse Igmu Sapa se jmenuje oficiálně, jinak dostává náš britský kocourek přezdívky dle aktuální nálady….Kocoure, Bububu, Plyšáku, Ty potvoro chlupatá, Lumpe jeden bláznivej, Tygře, Pacholku, …ale nejčastěji používáme Myšáku 🙂

kocour-12

Před tím, než jsme ho přivezli od paní chovatelky RNDr. Evy Byškové do nového domova, jsme si samozřejmě důkladně kromě jiného zjistili, co všechno může a nemůže britská kočka konzumovat.

kocour britská modrá whiskas

Pár mých známých takové podobné kočky už nějakou dobu má, takže jsme šli pro rady i tam. Oni ti jejich mazlíčkové jsou vesměs spíše obří tukaté koule. To jsem si ale myslela, že je vlastně skoro normální, že to tak prostě má být. Jaké bylo naše překvapení, když jsme se dozvěděli, co se všechno těm jejich kočičkám dává: několikrát denně salko (mňam, vzpomínáte, jak jsme ho jako malí všichni milovali? 🙂 ), tučné od oběda, tuny kočičích pamlsků a jiné, pokud možno co nejsladší a nejtučnější pochutiny.

kocour britská modrá whiskas

A víte proč? No přeci proto, aby byli co největší a hlavně nejtlustší, pak se dá totiž chlubit váhou, kolik že už ten mazel má.

kocour britská modrá whiskas

My se tedy rozhodli, že půjdeme jinou cestou a to zdravější výživy (ne, že bychom ji jinak osobně moc používali, ale našemu zvěřinci se jí snažíme dopřávat). Takže maximálně tak pribiňák nebo tučný tvaroh, jinak ale masíčko, nejlépe hovězí – vařené i přemražené syrové, sem tam vařené vajíčko, kuřecí srdíčka, trocha nějaké té zeleniny a ovoce (ale pozor, ne všechno můžou!). Dále samozřejmě granule a konzervy pro koťata.

kocour britská modrá whiskas

Rozhodli jsme se zatím pro značku Applaws. Jednak proto, že má vysoký obsah masa a navíc s ní máme i výbornou zkušenost pro naše pejsky. Takové konzervy s krevetkami nebo kuřecí s rýží… přiznám se, že jsem vážně přemýšlela, že to trochu dosolím, dám ohřát…a sama sním. Vřele je doporučuju, je to lahoda nejen pro ústa, ale i pro uši a nos.

britská modrá whiskas

Takže jedeme trošku na jiný výsledek – nemusí patřit mezi vysokotonážní kategorie sumo, my budeme šťastní, když bude velký a mohutný, ale hlavně zdravý a spokojený a vydrží tu s námi co nejdéle.

britská modrá whiskas

Tak nám držte palce, ať nám tohle předsevzetí vydrží a ať nejsme také pravidelnými odběrateli kondenzovaného slazeného mléka.

britská modrá whiskas

Čím krmíte Vaše čtyřnohé přátele Vy? Taky máte tu zkušenost od Vašich známých nebo přátel, že čím je kočka bachratější, kulatější, čím víc tahá pupík po zemi, tím jsou majitelé více spokojeni a pyšní, jakou mají krásnou velkou kočičku?

britská modrá whiskas

4 comments on this post

  veverka

  A hele další článek na téma – všichni hloupí – jen já dokonalá – určitě mají všichni tví známí tlusté překrmené kočky s břichem až na zem? 😈

  Odpovědět

   Ostružina

   Díky za postřeh, ano, většinou to tak bohužel je. A pak s nimi jezdí k veterináři a často se jim musí nasadit dieta…. Někteří mají i kulaťoučké pejsky. Přejeme krásný den a ať máme všichni pořád plné misky 🙂

   Odpovědět

  Eva

  Můj nádherný „chlupatý vnouček“ , normálně zjišťuji že je mi po něm smutno ale jste daleko na to abych sedla na MHD a jela se na Vás všechny podívat. Tak aspoň ty fotky.
  Eva

  Odpovědět

  Ostružina

  Taky po Vás mňouká, chudinka 🙂 Další fotky určitě brzo dodáme 🙂

  Odpovědět

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *