Důvěra v recenze

Taky  tak trpíte současnými vymoženostmi internetu a před koupí nějaké věci či návštěvou nějakého podniku pročítáte recenze od jiných uživatelů, jak byli spokojeni? Já na to tedy trpím, nikoli že si na to potrpím 🙂 . Recenze skutečně moc nevyhledávám a když už, tak ve vyjímečných případech, aby člověk třeba hned zbytečně někde nenalatěl. Nicméně i tak jsem k nim trochu skeptická. Ne, že bych měla nedobré mínění o lidech všeobecně, ale bohužel si myslím, že jsou mezi námi tací, kteří zrovna moc ostatním nepřejí, a pak jsou právě internetové recenze to pravé, jak někomu alespoň trochu uškodit. Hmmm, škodolibá radost, taky radost 🙂 .

jidlo1

Vyjímečně jsme dnes ale na recenze na jednu restauraci koukli. V  našem okolí moc zajímavých a dobrých podniků, kde se dobře a v klidu najíst, není, spíš se tu narazí na klasickou čtyřku (nic proti nim, taky je občas rádi navštívíme). Dnes jsme si ale chtěli vylepšit odpoledne dobrým jídlem s příjemnou obsluhou. Recenze vycházeli docela v pohodě, až na pár vyjímek. Navíc tam mají tankovou plzínku, takže hurá na dlabanec 🙂 .

Interiér restaurace nezklamal, ale taky nijak nepřekvapil. Prostě příjemná čistá hospoda. Ale ta denní nabídka, to vážně člověk nevěděl, co si dát. Ale opravdu. Výběr ze tří polévek a mnoha výborných jídel. Jsme spíše na tu klasiku, takže rozhodování zůstalo u  bůčku se zelím a chlupatými knedlíky, nebo maso, špenát s bramborovým knedlíkem nebo svíčková.

jidlo2

Vyhrál bůček a svíčková, polévky pak zelňačka a čočková. No a samozřejmě plzínka a točená červená limonáda.

Limča byla v poho, klasická dobrá malinovka. A pivo, když je z tanku, tak přeci mus být taky dobré, ne? Tohle alespoň asertivně tvrdila slečna servírka. Já jen byla ráda, že jsem si dala malý a tudíž nás to tolik nezbankrotuje, když to nevypiju. Ani vůně ani chuť nebyly to, co bych od tankové plzně čekala. Nakysle divné něco to rozhodně nebylo to pravé.

Polévky byly ale vážně dobré. Tedy když opominu, že za ouška jedné z mističek se nedalo vzít, byly totiž pěkně dokonale pocintané, doufám., že tou mou polévkou. A při chuti na houstičku mě mlsná rázem přešla. Pod ubrouskem se totiž kromě dvou housek necházela i jedna téměř snědená. No asi jsou v této restauraci také toho názoru, že se jídlo nenechává a musí se dojídat 🙂 .

jidlo4

jidlo3

Ale konec negativní kritiky. Bůček se zelím a knedlíkem byl vážně luxusní, zelí bylo absolutně vynikající. Svíčková byla taky moc dobrá, veliký kus masíčka a dokonce špikované, jak má být. Porce na můj vkus dost velké, rozhodně ale lepší, než nic na talíři 🙂 .

Závěrem jsme se dohodli, že jídlo bylo dobré v rozumné cenové relaci, ten zbytek ale už průměr nebo spíše ještě trochu pod. Takže i když tuto restauraci máme v dosahu, už do ní asi nepůjdeme. Ačkoli taky ze srdce nesnáším zbytečné vyhazování jídla a někdy se ohlodané pečivo najde i u nás doma, je ale od nás, což mi tolik nevadí. V restauraci jsem to viděla poprvé a věřím, že naposled, stejně jako špinavé nádobí. To tedy nemáme ani doma 🙂 .

Takže recenzím zdar, ale není nad osobní zkušenost 🙂 .

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *