Na břehu Vltavy a Rhony

Krásné sobotní ráno vyzývalo k užitečné procházce, o které jsme přemýšleli už nějakou dobu. Tentokrát jsme se k ní i skutečně dostali a vyrazili poprvé na vyhlášené farmářské trhy na pražské Náplavce.

Trhy-Náplavka3

Ačkoli se venkovní teplota už dopoledne začala rychle přibližovat k tropickým milníkům, návštěvníky trhů to neodradilo, právě naopak. Takové zástupy dobrotchtivých požitkářů jsem nečekala.

Trhy-Náplavka1

Není se čemu divit, na trzích objevíte opravdu všechno možné, co se běžně asi nesežene. Kromě klasických pekařství či řeznictví, ovoce a zeleniny, jsou zde stánky s různými mošty, nápoji ze všeho možného, všelijaké slané i sladké dobroty včetně barevných makronek, sušené i čerstvé houby, třeba krásné žluťoučké lišky, nebo všelijaké bio či raw potraviny.

Trhy-Náplavka2

K tomu všemu vás čeká moc příjemné posezení na lodi s občerstvením nebo poslech živé hudby na konci tržiště. Jediná, bohužel ale docela podstatná věc, která by se trhovcům dala vytknout, byly vcelku vyšší ceny. Nicméně krásná atmosféra trhů u vody s výhledem na Vyšehrad a Hradčany za tu návštěvu někdy stojí 🙂 .

Trhy-Náplavka4

A když už jsme byli na břehu Vltavy, rozhodli jsme se, že sobotní dopoledne zakončíme na břehu Rhony. Vždyť je to jen kousek….tedy do té úžasné vinárny Na břehu Rhony. Je inspirující nejen svým francouzským shabby chic šarmem vybavení, ale také svým přístupem ke klientům.

Na-břehu-Rhony1

Když opominu velice milou a příjemnou obsluhu, musím se zastavit u způsobu podávání vína. Kromě klasických stolků, kde vás normálně obslouží, máte možnost vína sami koštovat a dle libosti si nalévat. Stačí si vzít skleničku a na papírek si dělat čárky, co jste vypili.

Na-břehu-Rhony2

Výhodou je, že víno, dle barvy rozdělené do tří lednic, můžete v klidu dle libosti ochutnat a pak si dávat skutečně jen to, co vám chutná a co vás osloví. Musím říct, že tenhle způsob samoobsluhy mě skutečně zaujal, současně s velice milou a uvolněnou atmosférou.

Jako kdyby člověk tak trochu vstoupil do jiného světa na břehu Rhony 🙂 . Jakmile to bude možné, zase se tam brzo vrátíme za příjemným zážitkem.

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *