Není měsíc jako měsíc

Potřebuju radu 🙂 . Co si představujete pod časovým limitem měsíc?
Abych byla konkrétnější: odsouhlasily jsme si s kamarádkou, že měsíc nebudeme užívat žádný alkohol. Neptejte se proč, jak k tomu došlo, kdo takový nesmysl vymyslel a ještě ke všemu odsouhlasil. Prostě se stalo a slovo je slovo, takže je třeba ho držet ( taková blbost :-)) .
Ovšem základní otázka nyní zní, kdy nám toto nepochopitelné a k ničemu vedoucí období končí.
V pondělí 12. května jsme se usnesly, že počínaje dalším dnem přestaneme stát dotovat daní z alkoholu. A to tedy po dobu měsíce.
Já osobně se klaním k tezi, že měsíc má 4 týdny, stejně jako fáze Měsíce. To znamená, že první gramy té metly lidstva se mohou začít užívat v úterý 10. června (po 4 týdnech), což je za 5 dní. Kdybychom se ovšem drželi měsíce kalendářního, odpovídalo by to datu 13. června, což je ale za 8 dní!!!! Tak co myslíte, jaké datum je správné 🙂 ?
Mimochodem tušíte, jak jsem vypadala na výletě v Benátkách? Všichni si tam u venkovních stolečků debužírovali vínečka, pivečka, nebo ty jejich koktejly z aperolu a mě po dotazu, zda mají nealko pivo, číšník očima propichoval tak, že mě málem shodil ze židle do kanálu.
Takže abstinenci zdar, ovšem alkoholu hurá hurá hurá 🙂 .

mesic1

Tak už můžu??? 🙂

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *