Nikdy není pozdě

Nikdy bych si nemyslela, že zrovna mě chytne domácí výroba dekorací a doplňků v podobě šití, pletení a háčkování. Šitím to začalo, o stroji jsem před časem psala, jakou obří radost mi udělal (a ta stále trvá).

prize

Pletením jsem pokračovala, pufová mánie na jednom webu strhla i mě, takže jsem ho prostě musela mít. Je fakt, že na jehlice číslo 20 nezapomenu. Jednak nebylo snadné je sehnat a jednak si to ruce dlouho pamatovaly, čím že se to oháněly. Pak přišla na řadu volánková šála, kterou jsem náhodou objevila v galanterii už hotovou, tak proč ji taky nezkusit. Nakonec byla obdarována pro velký úspěch větší část okolí. A to stačí umět jen hladce 😉

prize

No a nyní mě úplně pohltilo háčkování. Moje kamarádka mě obdarovala nádherným obalem na svícen (tedy původně to v plánu neměla, ale když jsem jí několikrát u ní doma na návštěvě zopakovala, jak je to nádherné, raději se rozhodla, že mi ho dá, asi aby to už nemusela dokola poslouchat).

prize

Řekla jsem si, že zkusím taky něco podobného a po delší době navštívila Stoklasu. Tentokrát jsem byla ale trošku zklamaná, byli dost vybraní a nezbylo, než koupit přízi a háček č.1, nic silnějšího bohužel neměli. Musím říct, že na první pokus to byla docela piplačka, navíc když člověk ještě nemá v oku, jak co vypadá a kam se přesně háček bodá… občas jsem použila i ne moc slušný výraz.

prize

Snažila jsem se vyzkoušet základy, jak mě napadlo a vznikl z toho malý jemný obal, no posuďte, není krásný? 🙂 Moc mi pomohly návody na http://www.youtube.com/watch?v=C3sHypgSvlc&list=UUq009ar0HJYARicGyRe9rpA od autora bububacek. Mohu opravdu doporučit, vše je i pro mě pochopitelně popsáno.

svicen

Nejsem žádný zdařilý umělec, ani zručná pletařka, háčkovačka či šička, ale práce se zapojením rukou mě prostě začala bavit a moc těšit. Člověk si u ní odpočine, vyrelaxuje a současně si připadá, že něco stále dělá a občas z toho i něco vzejde 🙂 . Jen je mi trochu líto, že knížky tím pádem zanedbávám, to ještě nezvládám dělat současně.

svicen

Nikdy prostě není pozdě začít cokoli, hlavně když to člověk dělá s chutí a rád. Že bych se občas podívala do nějaké kuchařky? Třeba mě kuchyň přestane atakovat noži, struhadly a pánvemi a konečně mě přijme za svou 😉

svicen

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *