piknik

Piknik vs. vánoční přípravy

Skoro všichni v mém okolí se už začali připravovat na vánoce. My ještě vlastně ani nezačali s pořádnou podzimní výzdobou, nějak se letos nechci moc převracet k podzimu a zimě, vždyť je pořád tak krásně.

piknik

Proto jsme se o víkendu se známými vydali na piknik do přírody. Aby to nebylo jen tak nějaké zahálení, bylo třeba se také aktivně účastnit. Sama tomu nemůžu věřit, ale už vím, co je třeba streamer, Hauserovo peří nebo pilker. A taky jsem vlastnoručně nahazovala. Ano, znalci asi chápou, že ne oko při háčkování, ale háček na ryby 🙂

prut

I já jsem zkusila být lovcem. Musím skutečně přiznat, že to není nic jednoduchého. Je třeba mít přehled nejen o rybách, co u nás plavou, ale hlavně o tom, kde plavou a co mají rády k snědku a na co je nachytat. Šupináči nejsou jen tak nějací hlupáci, za ta léta, co je člověk chytá, se naučili mnohým nástrahám odolávat, takže je to kdo z koho, kdo bude lstivější.

rybaření

Jestli ryba a návnadu jen tak opatrně sezobne přímo z háčku nebo rybář, který se jí to snaží všemožně zkomplikovat. Takže hlavní zásady jsou (kromě té zásadní – nespadnout do ledové vody), zda chytáme na stojaté nebo tekoucí vodě, jaké je období, a co máme v plánu chytit. Podle toho je potřeba vše vhodně připravit a nahodit. A pak čekat a čekat a čekat. No a pak to zase opakovat. A čekat a čekat a čekat. Také je důležité s sebou mít nějakou termosku s vhodným nápojem a partu milých lidí kolem, protože jinak bych se tam u toho čekání asi unudila 🙂 Ale byla to zábava a krásně strávený celý den.

piknik

 A chcete vědět, co jsem chytila? Naštěstí vůbec nic, fakt nevím, co bych s tím chudákem dělala. To přítel byl o moc úspěšnější. Chytil totiž velký, ale opravdu velký list 🙂

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *