Veletrhy For Habitat a For Garden opět nezklamaly

Tak, jako posledních pár let, jsme se vydali navštívit veletrhy o bydlení, interiéru a zahradě v pražských Letňanech. Tentokrát jsme tam šli nejen za vidinou nových zahradních trendů a rostlin, objevení neznámých zahradnictví či jiných inspirací převážně do zahrad a interiéru, ale také za nabídkou firem zabývajících se stavbou a rekonstrukcí domů či představení zajímavých developerských projektů.

WP_20140320_13_23_36_Pro1

Jedna z mála věcí, které se nám líbily.

Kdo zná výstaviště v Letňanech jistě ví, že ačkoli není nikterak obrovské, nabízí prostory, kde by se mohli sejít zajímaví vystavovatelé a měli dostatek prostoru na své nabídky a ukázky.

Co se týká moderního či zámecky-luxusního interiéru bydlení, takové ukázky tam skutečně byly na vícero metrech čtverečních. Od moderních pohovek v kůži i křiklavých textiliích, plastových židlí, po zvláště kombinované masivní koženo dřevěno zlaté postele s nepřehlédnutelnými nebesy s drapérií. Až na pár výjimek však tento typ bydlení není zrovna úplně naše gusto.

Co se týká normálního vybavení domova, ložnic, obýváků i kuchyní nebo zahrad, tam se opět téměř nic nedá nazvat veletržním překvapením a použít mou oblíbenou větou: “ To bych teda ale vážně děsně potřebovala!!!“

A stavba jako taková? Jedna firma tam nabízela kovové konstrukce domů. Místo cihel, dřeva či jiných obvyklejších materiálů se instaluje kovová konstrukce s vatovou výplní. Časem a užíváním ověřená praxe nikde, takže jsem k tomu dost skeptická.

WP_20140320_13_24_07_Pro1

Jedna společnost nás zaujala krásnou výstavou z přírodních materiálů. Víc zajímavostí jsme opravdu neobjevili, až na jeden luxusní altán, který ale bohužel nebylo možné zdokumentovat.

WP_20140320_15_38_24_Pro1

Opět tedy nic, co by člověk neznal, neviděl nebo o tom nějakým způsobem už neslyšel. Ale příští rok půjdeme zase! Vždycky si říkáme, že míň zajímavé to nebude a vždycky jsme znova a znova překvapeni, že to jde 🙂 .

Líbeznické zahradnictví nikdy nezklame.

A aby to odpoledne nebylo jen tak o ničem, chtělo to vylepšit stav alespoň co se zahrad a kytek týká. Ovšem samozřejmě ne na veletrhu, ale opět klasicky v nedalekých Líbeznících.

WP_20140320_15_38_10_Pro1WP_20140320_15_32_12_Pro1

Tamější zahradní centrum opět nezklamalo, tentokrát ale opět pozitivně. Přehršel kytiček, bylin, keřů, travin. Dokonce už kvetly oblíbené magnólie a mnoho jiného bylo připraveno otevřít svoje drahokamy a rozzářit jaro.

Návštěva zahradního centra určitě stojí za to, tam se nabažíte krásy a žádné zklamání se konat nebude. Snad jen u pokladen, jako v mém případě, zklamání nad stavem mého bankovního účtu 🙂 .

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *