ikea

Zimní ladění

A je to tady. Ačkoli jsem se letos dost bránila opustit babí léto, už i já jsem podlehla a začala vnímat, že zima je tady.  A s ní taky ranní námraza, mlha, jinovatka na kytkách, pára od pusy, mrznoucí prsty a uši, škrábání auta … brrr.

svicen domecek

A taky….! Přeci příprava na nadcházející advent a vánoční svátky. Už o víkendu jsem prohrabala krabice se zimní a vánoční výzdobou a něco nám již dělá společnost a radost po bytě.

ikea

A jako každý rok jsem zjistila, že toho všeho máme děsně, ale děsně málo. Takže je jasné, co muselo následovat. Návštěva alespoň nějakých obchodů.

ikea

Chudák bankovní účet, ten tedy zeštíhlel…To si ale přece všichni přejeme, abychom byli štíhlí ne? Tak to teda má! 🙂

A to jsem nenavštívila zdaleka vše, co by se mělo. Jen pár oblíbených obchůdků, skoro nově objevený Butlers a samozřejmě Ikea, tam jsem původně jela jen pro svíčky… No, posuďte sami, že ty nákupy stály zato a že je třeba v nich poctivě a náruživě pokračovat.

hyacint

Vždyť žijeme jen jednou a ne zrovna moc dlouho. Když to jen trochu jde a zrovna nám to život dovolí, je třeba si to užít, jak každý umí nejlépe. Radostí doma není nikdy dost a dobrá nálada a klid se musí podporovat. Ať dekoracemi, drobnostmi pro druhé, láskyplným slovem, milujícím povzbuzením. Každý jak umí a co má rád.

svicen

Mimochodem víte, že můžete udělat radost i dušičkám, které vůbec neznáte? Tak třeba jedna možnost je v Lidlu nebo Českém rozhlase. (www.lidl.cz/cps/rde/SID-00070E37-F24F7BEF/www_lidl_cz/hs.xsl/2785.htm , aplikace.rozhlas.cz/darujhracku/deti/all). A takových akcí bude určitě víc. Ráda bych objevila ještě něco pro staré lidi, na ty se podle mě, často tak trochu zapomíná. Pojďme si tu psát, kdo co potká za jakou možnost vánoční nadílky druhým, třeba to někomu pomůže a udělá radost 🙂

svicen

Zběžně závěrem, sama nemůžu uvěřit, ale po dnešku už má Ježíšek téměř zkompletované dárky. To je snad poprvé takhle brzo, takže je dost všem těm šíleným návalům před svátky a už si můžeme jen v klidu a pohodě užívat předvánoční atmosféru. Děsně moc se těším 🙂

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *